تست بلندگو و میکروفن لپ تاپ استوک

تست بلندگو و میکروفن لپ تاپ استوک:

در ادامه راهنمای تست لپ تاپ استوک به بحث پیرامون تست بلندگو و میکروفن لپ تاپ استوک و کارکرده می پردازیم. در این بخش هدف آن است که بررسی کنیم لپ تاپ مورد بررسی ما دارای بلند گو هایی سالم است یا خیر؟ همچنین میکروفن لپ تاپ را مورد بررسی قرار می دهیم. و در نهایت پورد ورودی و خروجی صدا را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

۱) تست بلندگو:

برای تست بلندگوی یک لپ تاپ کارکرده کافی است یک کلیپ صوتی را در لپ تاپ پخش کنید. به دقت به آن گوش دهید. صدای فایل صوتی را به بالاترین حد خود برسانید ، آیا صدا واضح پخش می شود ؟ آیا صدای خش خش همراه فایل صوتی شما پخش می شود یا خیر ؟ این یکی از روش های بررسی و تست بلندگو در هر لپ تاپی است.

از ایراداتی که در کار با بلندگو مشاهده شده است، به چند مورد زیر می توان اشاره کرد. مورد نخست اینکه بلندگو مشکل دارد و صدا را پخش می کند ولی همراه با خش خش و یا نویز های دیگر. در حالتی دیگر یکی از بلندگو های سمت راست یا چپ مشکل دارد ، در حالتی دیگر بلند گو کار می کند ولی بعد از چند ثانیه صدا به مرور کم میشود. در هر کدام از حالات فوق برای پی بردن به ایراد بلندگو لازم است که یک فایل صوتی با کیفیت بالا را پخش کنید و به دقت به آن گوش دهید.

 

۲) نصب درایور:

ویندوز های ۷ به بعد همگی بدون نیاز به نصب درایور بلندگو را میشناسند و از آن استفاده می کنند. اما از آن جا که لپ تاپ های صنعتی همراه با اسپیکر و بلندگو هایی حرفه ای تر به بازار عرضه شده اند ، برای حفظ کارایی و داشتن بالاترین کارایی لازم است درایور کارت صوتی نصب شود. نرم افزار درایور تضمین کننده کارایی کامل کارت صوت دستگاه می باشد.

۳) تست میکروفن:

برای تست میکروفن می توانید از نرم افزار Voice Recorder  موجود در ویندوز استفاده کنید.  برای دسترسی به این نرم افزار در بخش برنامه های در ویندوز ۱۰ جستجو کنید Voice Recorder. شما می توانید برای اطمینان از سالم بودن میکروفن دستگاه این نرم افزار را اجرا کنید و یک فایل صوتی را باصدای خودتان ضبط کنید.

%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af%da%af%d9%88-%d9%88-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d9%86-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%da%a9

 


 

 

تاریخ انتشار: 26 مارس 2018

دسته :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/estoksar/public_html/wp-content/themes/estoksara.ir/single-blog_post.php on line 27