چگونه لپ تاپ را ارتقا دهیم

ارتقا لپ تاپ

شاید باور خیلی ها بر این باشد که لپ تاپ قابل ارتقا نبوده و برای ارتقا آن باید مدلی بالاتر و قویتر را جایگزین نمود واین کار هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت.

پس اولین تکته در ارتقا این است بدانیم از لپ تاپ خود چه میخواهیم و تعویض کدامیک از قطعات میتواند کارایی آن را برای ما رضایت بخش نماید؟

هدف اصلی ارتقا یک سیستم کامپیوتری دست یابی به سرعت های بالاتر میباشد واگر این کار اصولی انجام نشود هزینه ای بیهوده بر جیب شما تحمیل میشود.

پس بهتر است ابتدا بدانیم چه قطعاتی در کامپیوتر تاثیر مستقیم بر روی سرعت آن دارند و با تعویض آن تغییری محسوس در سرعت آن خواهیم داشت؟

قطعات درگیر و تاثیر گزار بر روی سرعت پردازش کامپیوتر CPU,RAM,Hard Disk مادربرد و در کارهای گرافیکی کارت گرافیک میباشد.یعنی باید برای افزایش سرعت لپ تاپ خود یکی یا چند تا و یا همه این قطعات را ارتقا دهیم اما در لپ تاپ ها محدودیتی وجود دارد و آن عدم امکان تعویض برخی از قطعات میباشد و در قطعات فوق امکان تعویض مادربرد به هیچ عنوان وجود نداشته و تعویض گرافیکدر بعضی موارد  ممکن بوده لذا گزینه های پیش رو RAM، هارد دیسک و CPU میباشد. نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که تعویض CPU کاری تخصصی بوده و به راحتی قابل تهیه نمیباشد اما به لحاظ عملیاتی بودن ممکن است. پس ساده ترین گزینه و راحت ترین آن RAM و هارد بوده که در قسمت بعد به آن خواهیم پرداخت.

قطعات قابل ارتقا هارد و رم میباشند پس برای ارتقا لپ تاب دو گزینه پیش رو داریم یا لپ تاب خود را به طور کامل عوض نماییم و یا این دوقطعه را تغییر دهیم بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که بهترین کار تعویض لپ تاپ میباشد اما امروزه پیشرفت تکنولوژی هدیه ای به بشریت تقدیم نموده که بزرگترین مانع سرعت کامپیوتر ها را برداشته و لذت یک سرعت واقعی را به کاربران چشانده است آن چیزی نیست جز هارد های SSD.

امروزه با رشد سریع این هاردها و پایین آمدن قیمتشان این گزینه پیش روی هرکاربری است که فقط با تغییر هارد لپ تاپ خود سرعت آن را ۱۱ برابر افزایش دهد و از این سرعت جدید لذت ببرد شما با خرید یک هارد ۱۲۸ گیگ در حدود ۳۵۰ هزار تومن تغییر چشمگیری در سرعت لپ تاپ خود خواهید داشت و البته در مصرف باتری زیرا SSD ها به مراتب کمتر از HDD ها مصرف برق دارند همچنین با این ارتقا با یک هزینه ناچیز هارد قبلی خود را میتوانید به اکسترنال تبدیل نموده و اطلاعات سنگین و حجیم خود را در آن نگهداری کنید. در مورد رم نیز امروزه حداقل رم مورد نیاز ۴ گیگابایت میباشد که بسته به میزان رم مورد نیاز خود میتوانید اقدام کنید.

در مورد HDD ها نکته دیگری که باید متذکر شوم این است که این هارد ها میکانیکی بوده و در طول زمان برخلاف سایر قطعات کامپیوتر دچار استحلاک میشوند و خود عامل کاهش سرعت سیستم هستند همچنین در حالت عادی نهایت سرعت HDD در بهترین حالت ۸۰ مگابیت بر ثانیه است که در مقایسه با SDD که در حدود ۶۰۰ مگابیت برثانیه میباشد ناچیز است و دلیل اصلی اینکه بسیاری از لپ تاپ های گران قیمت سرعت قابل قبولی ارائه نمیکنند وجود همین عیب است لذا امروزه باید برای هارد اصلی لپ تاپ از یک هارد SSD وبرای ذخیره اطلاعات انبوه از یک هارد ظرفیت بالای HDD استفاده نمود
.

تاریخ انتشار: 16 ژانویه 2018

دسته :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/estoksar/public_html/wp-content/themes/estoksara.ir/single-blog_post.php on line 27