Nvidia Quadro K1000M

بررسیNvidia Quadro K1000M

Quadro k1000m مخصوص افرادی است که نیاز به گرافیک حرفه ای دارند. این کارت گرافیک در مصارف مالتی مدیا و روزانه در زمینه مصرف انرژی به اندازه کافی کم مصرف است، مگر اینکه در طراحی های کامپیوتری(CAD)، ایجاد محتوای دیجیتالی (DCC) یا برنامه های پیشرفته پزشکی به کار گرفته شود.Quadro k1000m بر اساس معماری Fermi Nvidia ساخته شده و دارای ۱۹۲ هسته پردازش موازی CUDA است که نسبت به کارت گرافیک هم رده ی خود k2000 در حدود ۲۰۰ هسته کمتر دارد. هر چه میزان هسته های CUDA بیشتر باشد توانایی پردازش های موازی بیشتر شده و کارت گرافیک دارای عملکرد بهتری خواهد بود. علاوه بر این دارای ۲ گیگابایت حافظه DDR3 با طراحی ۱۲۸ بیتی و پهنای باند ۴۱٫۶ گیگابایت می باشد. این کارت گرافیک در زمان مورد نیاز تا ۸ گیگ هم از رم استفاده کرده و تا ۱۰ گیگ قابل ارتقاست.

Quadro k1000m نیز همانند سایر کارت های Fermi از DirectX 12، OpenGL 4.1 و Shader Model 5.0 پشتیبانی می کنند.

به علاوه، پشتیبانی Adobe برای Fermi این امکان را به شما می دهد که در نرم افزارهای ویرایش ویدئو مثل Premiere Pro CS6 و CS5.5، با نهایت سرعت و دقت کار خود را انجام دهید.

در کل نتایجی که از Quadro k1000 به دست آمد کاملا مناسب یک سطح کاری Workstation می باشد .

تذکر: تولیدات ابرکمپانی انویدیا در زمینه کارت گرافیک به ۳ سری GEFORCE GT ،GEFORCE GTX و Quadro محدود می شود که گرانترین و قدرتمند ترین سری آن Quadro می باشد که یک کارت گرافیک ۲ گیگا بایتی ساده از سری Quadro قیمتی معادل ۴ برابر کارت گرافیک ۲ گیگابایتی GTX و ۸ برابر کارت گرافیک ۲ گیگا بایتی GT دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت های گرافیکی مقاله ای جداگانه که به صورت تخصصی به معرفی و مقایسه کارت های گرافیکی پرداخته و تماماً توسط متخصصین این سایت تهیه و تنظیم شده اند در قسمت مقالات سایت قرار داده شده است.

تاریخ انتشار: 27 دسامبر 2017

دسته :