NVIDIA Quadro K2000M

بررسی NVIDIA Quadro K2000M

NVIDIA Quadro K2000M یک کارت گرافیک سازگار با DirectX 11.1 برای ایستگاه های کاری است که از یک GPU مبتنی بر Kepler با استفاده از تراشه GK107 ساخته شده و در ابعاد ۲۸nm در شرکت TSMC تولید می شود.

کارت های گرافیک سری Quadro برای برنامه های حرفه ای مانند CAD و DCC بهینه سازی شده است. برای مثال کارت های گرافیک سری Quadro در اجرای OpenGL از کارت های گرافیک GeForce با مشخصات مشابه، عملکرد به وضوح بالاتری دارند.

Kepler متعلق به معماری Fermi است که اولین بار در گرافیک های سری GeForce 400M معرفی شد. هسته GK107 Kepler دارای دو بلوک شیدر است که SMX نامیده می شود، هر کدام با ۱۹۲ شیدر و در مجموع ۳۸۴ هسته شیدر که به عنوان هسته مرکزی اطلاق می شوند. با وجود این که شیدرهای بیشتری در معماری Kepler در مقایسه با طراحی Fermi در دسترس هستند، انتظار می رود شیدرهای Kepler تا دو برابر قدرت کارایی بیشتری داشته باشند. با این حال،دو شیدر از یک تراشه کپلر با یک شیدر از یک تراشه Fermi از لحاظ سرعت پردازشی تقریبا یکسان هستند.


تاریخ انتشار: 27 دسامبر 2017

دسته :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/estoksar/public_html/wp-content/themes/estoksara.ir/single-blog_post.php on line 27