Nvidia Quadro K2100M


Nvidia Quadro K2100M

Quadro k2100M هنگام اجرای مجموعه تست های معیار SPECviewperf 11 قوی ترین نتایج تک نمونه گیری را در LightWave 3D با ( ۵۴٫۰۶فریم در ثانیه)، در SolidWorks با (۴۲٫۰۵ فریم در ثانیه) و در مایا با (۳۹٫۸۵ فریم در ثانیه) که تماما با وضوح ۱۰۸۰*۱۹۲۰ اجرا می شدند کسب کرد.

تذکر ۱: مجموعه تست های معیار SPECviewperf یک مجموعه متشکل ازفایل های گرافیکی از قبل کار شده سنگین از برنامه های گرافیکی مختلف مثل SolidWorks، Autodesk MAYA، CATIA و … هست که جهت تست کارت های گرافیکی طراحی شده اند و فریم اجرا شدن این فایل ها معیاری است جهت مقایسه کارت های گرافیکی مختلف با یکدیگر.

کارت گرافیک پیشرفته ی Nvidia Quadro k2100m با دو گیگ حافظه اختصاصی GDDR5 است که در زمان مورد نیاز تا ۱۶ گیگ هم از رم استفاده کرده و خود را تا ۱۸ گیگ ارتقا می دهد. این کارت گرافیک از توان بالایی برای اجرای برنامه‌های پیشرفته برخوردار است و معمولا برای کاربردهای حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سری گرافیک های حرفه ای روی توان محاسباتی دستگاه تاکید می‌شود و به همین دلیل اغلب آنها می‌توانند با استفاده از توان پردازش موازی و محاسبات پیکسلی، سرعت بالایی در اجرای نرم‌افزارهای مخصوص پردازش های گرافیکی مانند ۳DMAX, Maya, After Effect و… داشته باشند. همچنین می‌توان به اجرای نرم‌افزارهای مهندسی، شبیه‌سازی، مدل‌سازی، ایجاد و ویرایش محتوای سه‌بعدی(۳D) برای مشاغلی مثل هوافضا، نفت، پویانمایی و تدوین ویدیو با نهایت قدرت و کیفیت اشاره کرد.

Nvidia کارت‌های گرافیکی خود را در سه رده تولید می‌کند. کارت‌های سری GEFORCE برای پردازش‌های عمومی و بازی هستند، کارت های QUADRO بطور خاص برای پردازش‌های محاسباتی تولید شده‌اند و عملکرد قدرتمندی در پردازش های موازی دارند که قیمت هایی معادل ۴ الی ۸ برابر سری های GEFORCE داشته و گروه سوم نیز کارت‌های TESLA هستند که معمولا برای مزارع پردازشی در سرورها پیشنهاد می‌شود.

این کارت ها مزیت های زیادی در پردازش های رشته ای دارند زیرا در این شکل از محاسبات معمولا نیازی به توان عملیاتی بالا نیست اما تعداد واحدهای پردازش‌کننده اهمیت فوق‌العاده‌ای در سرعت پردازش دارند در نتیجه به جای اینکه چهار هسته پردازشی در پردازنده اصلی CPU برنامه را اجرا کنند بیش از ۱۰۰ هسته پردازشی در کارت گرافیکی این وظیفه را انجام می‌دهند. که این تعداد نیز بسته به مدل کارت متفاوت است.

به عنوان مثال کارت گرافیک Nvidia Quadro k2100m که در این مدل استفاده شده با ۵۷۶ مسیر پردازش بطور همزمان توسط تراشه کارت، پردازش می‌شوند. کارت‌های کوادرو می‌توانند از رابط نرم‌افزاری OpenGL پشتیبانی قوی‌تری نیز داشته باشند. این رابط برای رندرینگ محتوای دو بعدی و سه‌بعدی استفاده می‌شود و امکان استفاده از توازی کارت گرافیکی برای برنامه‌های مختلف مثل نرم‌افزارهای مدلسازی، طراحی، شبیه‌سازها و مصور سازی اطلاعات فراهم می‌کند.

تاریخ انتشار: 27 دسامبر 2017

دسته :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/estoksar/public_html/wp-content/themes/estoksara.ir/single-blog_post.php on line 27