تست کیبرد و تاچ پد لپ تاپ استوک

تست صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ استوک و کارکرده

در ادامه راهنمای تست لپ تاپ استوک به تست صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ استوک و کارکرده می پردازیم.

تست صفحه کلید – Keyboard :

تست صفحه کلید ساده است. کافی است یک فایل صفحه Notepad را بازکنید.( بر روی یک فضای خالی از میز کار یا همان دسکتاپ کلیک راست کنید، گزینه New را انتخاب کنید و سپس گزینه Text Document را از زیر مجموعه آن انتخاب کنید تا یک فایل ساده متنی از نوع Notepad برای شما ایجاد شود). در آن تک به تک کلید های صفحه کلید را تست کنید. شروع به تایپ کنید تا تک تک کلید ها تست شود.

روش دیگر وساده تر استفاده از نرم افزار کیبرد تست است که کار را ساده تر از  روش قبلی می کند. شما می توانید نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید. همچنین تصویری از نرم افزار تست کیبرد را در شکل زیر می بینید. لازم به ذکر است که این نرم افزار نیاز به نصب ندارد و Portable  است.

تست صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ استوک

1244

 

دانلود نرم افزار قابل حمل تست کیبرد – حجم ۵۰۰ کیلو بایت- با پسورد www.p30download.com

 

تست تاچ پد:

در ادامه تست صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ استوک ، به تست تاچ پد می پردازیم. تاج پد یا Touch-pad یکی دیگر از ابزار های ورودی در لپ تاپ است. می تواند جاگزینی برای موس باشد. تست سالم بودن آن کار ساده ای است. کافی است کمی با آن کار کنید . در صورت معیوب بودن هیج عکس العملی به نشان نمی دهد و اشاره گر موس حرکتی در صفحه نمایش نخواهد داشت.

دقت کنید که لپ تاپ های صنعتی بر روی خود تاچ پد دارای کلید نوری کوچکی برای فعال و غیر فعال کردن تاچ پد هستند.با دوبار کلیک بر روی این نقطه از تاچ پد غیر فعال و با دوبار کلیک دو باره فعال می شود. در حالت غیر فعال چراغ کوچکی که این گوشه قرار دارد به رنگ قرمز رنگ روشن می شود. شکل زیر گویا شیوه فعال کردن  و غیر فعال کردن تاچ پد است.

تست صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ استوک

ddd

لازم به ذکر است که این گزینه مخصوص لپ تاپ های صنعتی HP است و در سایر لپ تاپ مشاهده نمی شود.

همواره همراه تاچ پد حد اقل دو کلید راست و چپ موجود می باشد. از تست این دو کلید غافل نشوید چون این ایراد بیشتر از ایراد در صفحه کلید و تاچ پد در لپ تاپ های کارکرده دیده می شود.


مطلب قبلی مرتبط با این مطلب: تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک

مطلب بعدی مرتبط با این مطلب: تست باتری و شارژر لپ تاپ استوک

تاریخ انتشار: 24 مارس 2018

دسته : لپ تاپ استوک

 

مطالب مرتبط