تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک

تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک

در ادامه بحث راهنمای تست لپ تاپ استوک  به بررسی و تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک می پردازیم.

 

وب کم – Webcam

تست وب کم یک لپ تاپ استوک و کارکرده بسیار آسان است. کافی است بر روی لپ تاپ سیستم عامل نصب باشد. اگر سیستم ویندوز ۸ و یا ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ نصب باشد، می توان از برنامه Camera موجود در آن برای تست وب کم استفاده کرد. در صورتی که سیستم عامل ۷ بر روی لپ تاپ نصب شده باشد، کار کمی پیچیده تر است. برای تست در این حالت نیاز به برنامه ای دارید که از Webcam  استفاده نماید و آن را به کار بگیرد. برنامه های زیادی در اینترنت برای Webcam وجود دارد.

وایفا – WiFi

امروزه با توجه به استفاده از اینترنت اهمیت وایفا بسیار زیاد است. وایفا ابزار لازم برای اتصال به اینترنت و در برخی موارد اتصالات درون شبکه ای است. وایفا همچنین می تواند در برنامه هایی چون Share-it و Zapiya  و دیگر برنامه های انتقال و به اشتراک گذاری فایل اهمیت حیاتی دارد.  در ادامه ” تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک” به تست وایفا می پردازیم.

تست وایفا بسیار ساده است. در صورتی که درایور وایفای لپ تاپ نصب باشد شما می توانید بر روی آیکن وایفا WiFi در گوشه پایین سمت راست لپ تاپ ( در بخش Notification ) کلیک کنید. در صورتی که در این بخش لیست وایفاهای اطراف راببینید این به معنی سالم بودن وایفا است. برای اطمینان بیشتر می توانید به یک وایفا وصل شوید و صفحه ای بر روی اینترنت را باز کنید .

 

تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک

تست وایفا

 

اما در صورتی که درایور وایفا نصب نباشد ، لازم است ابتدا درایور لپ تاپ را نصب کنید. اگر با نصب درایور همچنان شما قادر به دیدن هیچ شبکه وایفا نبودید نیاز به بررسی بیشتر دارید. در برخی موارد ممکن است این سخت افزار از بایوس غیر فعال شده باشد. برای فعال سازی کافی است وارد بایوس شوید و تنظیمات بایوس را ریستارت کنید. اگر با همه موارد فوق قادر به استفاده از وایفا نشدید لازم است سخت افزاری چک شود. معمولا ماژول وایفا قعطه ای کوچک و در پشت لپ تاپ قرار دارد. شما می توانید با بازکردن لپ تاپ و بررسی وجود یا عدم وجود آن قطعه نیز تست وایفا را کامل کنید.

تست Webcam و WiFi و بلوتوث در لپ تاپ استوک

تست وایفا- مکان ماژول وایفا در یک لپ تاپ صنعتی ( با کادر قرمز رنگ مکان ماژول وایفا مشخص شده است)

 

بلوتوث -Bluetooth

بلوتوث یکی از ابزار های ارتباطی بین دستگاه های الکترونیکی است. با وجود وایفا دیگر استفاده اندکی دارد. کاربرد های آن کم شده است. اما هنوز هستند کسانی که از این ابزار استفاده می کنند.

برای تست سلامت بلوتوث ابتدا اطمینان حاصل کنید که درایو بلوتوث دستگاه نصب باشد. در صورت نصب بودن باید آیکن آبی رنگ بلوتوث را در بخش Notification ببنید. همانند وایفا امکان آن وجود دارد که این ابزار از بایوس غیر فعال شده باشد. پس لازم است در صورتی که این آیکن را مشاهده نکردید، بایوس را ریستارت کنید.

در صورت مشاهده آیکن دستگاه ، به احتمال ۹۰ درصد بلوتوث دستگاه به درستی کار می کند. برای اطمینان بیشتر شما می توانید دستگاهی را با لپ تاپ Pair کنید وبرای اطمینان بیشتر می توانید فایلی را به لپ تاپ بفرستید و یا دریافت کنید.

 


تاریخ انتشار: 24 مارس 2018

دسته : لپ تاپ استوک

 

مطالب مرتبط